Kategoriler
Pardus

LibreOffice Kitapları Yayımlandı!

Merhaba,

TheDocumentFoundation’un gezegeninde LibreOffice kitaplarının yayımlandığını okudum ve buradan paylaşmak istedim. Belgelemenin bir yazılım için hayati öneme sahip olduğu ve “büyük yazılımların” bu işi nasıl yaptığı ile ilgili ilerleyen günlerde bir yazı yazmak isterim…

Çok değerli olan bu kitaplar İngilizce, gönül isterdi ki, bu kitapların Türkçe versiyonlarını buradan paylaşalım. Ama ne yazık ki bu kitapları çevirebilcek bir çevirmen ekibimiz yok. LibreOffice‘in popülerliği arttıkça dilerim ki bu işlere de girişebilelim. Ama şu anda önceliğimiz LibreOffice yazılımın çevirileri ve Türkçe LibreOffice sitesi….

LibreOffice 3.3 için şu anda 3 adet kitap yayımlanmış bulunuyor. Bu kitapların basılı hallerini satın alabileceğiniz gibi, ücretsiz olarak internetten de indirebilirsiniz.

LibreOffice Başlangıç Rehberi
LibreOffice Kitapları

Kitapların hepsini LibreOffice Belgeleme Merkezi‘nden, dilerseniz bölümler halinde dilerseniz  bütün olarak, ODT veya PDF biçiminde indirebilirsiniz. Üşenenler için bağlantılar:

LibreOffice Başlangıç Rehberi (İngilizce Bütün bölümler)

LibreOffice Kelime İşlemci Rehberi (İngilizce-Bütün Bölümler)

LibreOffice Hesap Tablosu Rehberi (İngilizce- Bütün Bölümler)

LibreOffice Sunum Rehberi (İngilizce-Bütün Bölümler)

LibreOffice Çizim Rehberi (İngilizce-Bütün Bölümler)

LibreOffice Matematik Rehberi (İngilizce-Bütün Bölümler)

Bu kitapların hepsinin birer dev eser olduğunun ve ilgili yazılımın bütün özellilerini kapsadığının altını çizmek isterim.

Pardus için  1 ay sonra buradan sizlere bir sürpriz yapabilirim 😉

Mutlu Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir