Kategoriler
Pardus

75.Yıl Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi LibreOffice Semineri

11 Mayıs 2011 LibreOffice Sunumu
11 Mayıs 2011 LibreOffice Sunumu

Bugün Ãœmraniye 75.Yıl Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi’nde düzenlenen LibreOffice Semineri’ne konuÅŸmacı olarak katıldım.

Seminer, okulda öğretmenlik yapan sevgili Ayhan Yüce‘nin deÄŸerli çabaları ile organize edilmiÅŸti. Ayhan Hoca’nın çabaları ile geçtiÄŸimiz yıllarda özgür yazılım seminerleri düzenlenmiÅŸ. Bunların yanında bu yılın başında okulda bir Özgür Yazılım Klübü kurulduÄŸunu öğrenince çok mutlu oldum. Bu “örnek” çabaları ve çalışmaları dolayısıyla Ayhan Hoca’ya buradan bir kez daha teÅŸekkür etmek istiyorum. Gerçekten yaptıkları hayranlık verici.

Seminer için yaklaşık 1 saatlik bir sunm yaptım. Okulun konferans salonu oldukça kalabalıktı, hatta aÄŸzına kadar doluydu. Dinleyicilere mümkün olduÄŸunca LibreOffice’i ve LibreOffice kullanmanın getirdiklerini anlatmaya çalıştım. DoÄŸrusu bu benim böyle bir  kalabalık önündeki ilk konuÅŸmamdı. SaÄŸolsun genç arkadaÅŸlar dikkatlerini benden esirgemediler.

Ayhan Hoca seminer öncesinde 200 civarında LibreOffice Kurulum CD’si hazırlamış. Bu CD’ler seminerden sonra öğrencilere dağıtıldı. Bu kadar çok genç öğrenciye LibreOffice’i tanıtmak ve sunmak çok güzel bir iÅŸ.

Seminer sonrasında okul müdürü’nün odasına geçtik. Okul müdürü olarak böyle bir organizasyona ev sahipliÄŸi yaptığı için kendisini kutladım. Bu gibi organizasyonlara olumlu bakan yöneticiler görmek gerçekten mutluluk verici

Özetle, bu organizasyon için 75.Yıl Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Özgür Yazılım Klübü’ne, sevgili Ayhan Hoca’ya, Okul Yönetimine ve bütün dinleyici arkadaÅŸlara teÅŸekkür ederim. Umarım faydalı olabilmiÅŸimdir.

Hazırladığım sunumu aÅŸağıdaki baÄŸlatılara tıklayarak indirebilirsiniz. Sunum notları (ODP ve PDF biçiminde) ve sunum videosu sanıyorum ki ilerleyen günlerde seminer.linux.org.tr‘de yerini alacaktır.

11 Mayıs 2011 LibreOffice Sunumu(ODP)

11 Mayıs 2011 LibreOffice Sunumu(PDF)

Not: Ayhan Hocam çıkarken hatıra olsun diye kapıdaki asılı afiÅŸlerden birini aldım 🙂

Mutlu Günler,

“75.Yıl Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi LibreOffice Semineri” için 6 yanıt

tekrar tekrar teÅŸekkür ederim hem size hem de ilgisini esirgemeyen CoÅŸkun Bey’e. Ä°nÅŸallah daha çok kullanıcıya ulaÅŸmak dileÄŸiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.