Not: Soru kağıdım kayboldu, sınav belgemi nasıl çıkarırım, Ankara’ya gitmem mi lazım? Gibi soruları sormadan önce, lütfen bu yazı ve yorumları vakit ayırıp okuyun.  Aradığınız cevaplar yorumlarda yazılı. Gokhan —> “aşağıda yorumlarda” <—- çok güzel net şekilde gerekli açıklamayı yapmış kendisine çok teşekkür ediyorum. Gözünüzün önündeki cevapları okumadan aynı soruyu tekrar tekrar sormak nasıl bir yetenek bilemiyorum. 2 Dakikada okuyup öğrenebileceğiniz bir cevap için soru yazmak nasıl daha kolay anlayamıyorum doğrusu.  Bu konuda soracağınız sorulara artık benim tarafımdan bir cevap yazılmayacaktır. Okuyunuz, öğreniniz, unutmayın ki hayatınız boyunca okumadan ezbere soru sorar ezbere iş yaparsanız, mahcup olursunuz.
Malum hafta sonu  KPSS var ve ben kayıtlı adresimde değil, KPSS’ye Ankara gireceğim. Dolayısıyla sınava giriş belgemi adresimden alma durumum yoktu, ve maalesef  Ösym‘nin aday işlemleri sisteminde Sınava Giriş Bilgileri bölümü çalışmadığı için sınava nerede gireceğimi de öğrenememiştim http://ais.osym.gov.tr/

Eğer sınava giriş belgeniz elinize ulaşmadıysa,adresiniz değişmiş veya şehir dışında iseniz, yeni bir sınava giriş kimlik belgesi çıkartabilirsiniz. Sadece sınava giriş belgesi değil sınav sonucu belgesi de çıkarabilirsiniz.
Bu adreste sınava giriş ve sınav sonucu belgelerinin çıkartılması ile ilgili duyuru var ;
Buradaki ibareye dikkat :
Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gerekli kimlik kontrolleri yapılarak adayın kendisine veya birinci derece yakınlarına (anne, baba, kardeş, eş ve çocuk) ücreti karşılığında elden verilir.”
Burada ise sınava giriş belgelerinizi ve sınav sonuç belgelerinizi çıkartabileceğiniz ÖSYM Sınav Yöneticiliklerinin adresleri var, yani sadece Ankara değil diğer illerden de bu belgeleri çıkartabilirsiniz. telefon numaralarından ulaşıp bilgi almanızı öneririm.

Sınava giriş belgem gelmedi diye panik olmayın, ÖSYM’yi aradığınızda Perşembeye kadar beklemenizi söyleyeceklerdir, gerek yok gidip 3 ytl karşılığında çıkartabilirsiniz.

Ben bugün Ankara merkezden çıkarttım, Kızılay’dan 111 Numaralı Kızılay- Bilkent otobüsü ile 40-45 dakikaya ulaşabilirsiniz, ücreti oradaki PTT şubesine veya 16:30 dan sonra içerdeki muhasebe bölümüne elden yatırarak oradaki form ile belgenizi alabilirsiniz.

Herkese Sınavda Başarılar.