ÖSYM ve ULAŞTIRMA BAKANLIĞI ZULMÜ !

1

Artık boğazıma kadar geldi yazacağım;

Ne zaman sınava girmek istesem , nedense kendi ilçemde değil de İstanbul’un diğer ucunda buluyorum kendimi ! Posta kodum adresim her şeyim doğru yazılıyor, bu nasıl bir atama sistemi ! kime sorsam herkes evine uzak biryerlerde sınava giriyor, en son Acıbadem adresim ile Pendik(Tuzla tersanelerine daha yakın)’de sınava gireceğimi öğrenince sabrım taştı ! 4 yıldır hep saçma sapan yerlere atanmaktan bıktım.  Bu atamaların sorumlusu kim ise şikayetçiyim, şikayetçilikten de öte bu salak durumun sorumlusu kim ise onun aldığı maaşı hak etmediğini bir yurttaş olarak ihbar ediyorum ! 4 yıldır KPDS,  KPSS,  ALES insan bir tanesine de mi mahallesinde,  yakın bir okulda/üniversitede giremez, utanın, utanabilin !

Diğer ayıp sahibi ise Ulaştırma Bakanlığı,  Google  Haritalar’ı( maps.google.com) engelleyerek vatandaşı mağdur ediyor. Oysa İETT web sitesi, bütün duraklar ile birlikte Google Maps ile hizmet sunuyordu, bütün okullar, devlet daireleri, belediyeler, hastaneler, Valiliklerin siteleri neredeyse bütün kamu siteleri adres tariflerini Google Haritalar servisi ile sunmakta. Vatandaşı cezalandırmaktan başka bir şey değil bu ! Madem Google&Youtube bu ülkede gelir elde ediyormuş, vergi vermesi gerekiyormuş Ad-Sense ve Ad-Words’ü engelleyin, para kazanan mekanizma bu ikisi, neden vatandaşı cezalandırıyorsunuz ? Bunun yerine reklamların önünü kesin, hem daha etkili olur, hemde sosyal hizmet aldığımız servisler bizim üzerimizde baskı aracı olmaz. Bunu düşünemeyecek insanların izlediği strateji, ahmaklıktan başka bir şey değildir !

Bu ahmaklar yüzünden belki birçok insan yol tarifi alamayarak yarınki KPSS sınavına giremeyecek, yakınındaki bir hastaneye kolayca ulaşamayacak, kendi ülkesinin akış yönüne göre bütün yollarının, caddelerinin, okullarının,  ülkesinde kayda değer ne var ise bu bilgiden mahrum olacak ! Engelleyenler ne verdi, ulaştırma bakanlığı acaba Google Maps kadar ulaşımımıza yardımcı olabiliyor mu ? Bence olamıyor, ve hatta engelliyor ! Ulaştırmama Bakanlığı !

Umarım yarattığınız bu mağduriyetin içerisinde kendinizi boğulmaktan kurtarabilirsiniz !

Ben yarınki sınava İstanbul’un diğer ucunda giremeyeceğim, ve verdiğim sınav ücreti ve vatandaşlık hakkımı bu zulüm tablosunun sorumlularına helal etmiyorum !

Sınava girebilecek herkese, sınav görevlisi öğretmenlere başarılar diliyorum.

Google Maps ve diğer engelleri aşmak için —–> buraya bakabilirsiniz. Erişimi engelli sitelere girmek  suç değildir,  şuç olsa idi bknz. “Türkiye Cumuriyeti Başbakanı”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here