Kategoriler
Pardus

İkinci Wiki Seferberliği

PardusWikiBirinci Wiki Seferberliği çağrısı %100 başarı ile tamamlanarak birçok insanın zor bir hedef olduğunu düşündüğü bir işi iki hafta gibi kısa bir sürede tamamlamakla kalmadı, bu çağrıdaki 49 madde dışında sayısız katkıyla içeriğini zenginleştirdi, çok büyük bir başarıya ulaştı.

Rakamlarla ifade etmek gerekirse, bu süre zarfında PardusWiki‘ye tam 82 yeni madde eklendi, 50 yeni katkıcı aramıza katıldı ve 2.000’i aşkın katkıda bulunuldu. Bu derece güçlü bir ivmeye kavuşan PardusWiki, maddelerin kalitesi ve Google’da birçok maddenin tek kaynağı haline gelmesiyle de diğer birçok büyük dağıtım Wiki’sinin önüne geçti. Daha somut konuşmak gerekirse, Gentoo ve Mandriva’nın İngilizce Wiki’lerinin önünde, Fedora Wiki’sinin ise epey gerisindeyiz :)..

Birinci Wiki Seferberliği’nde oluşturulan maddelere buradan ulaşabilir ve topluluk tarafından nasıl güzel bir iş çıkarıldığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Pardus kullanıcısı olan sizleri, Birinci Wiki Seferberliği çağrımızda belirttiğimiz gibi Pardus ve özgür yazılım konularında PardusWiki‘yi eşsiz bir başvuru kaynağı haline getirmek ve Türkçe İçerik & Belgelendirme konularındaki eksikliğimizi gidermek amacıyla, İkinci Wiki Seferberliği’ne katılmaya çağırıyoruz.

İkinci Wiki Seferberliği’nde bayrağı bir adım daha öteye götürerek, Pardus üzerinde kullanılan temel yazılımların tümünün belgelendirilmesini hedefliyoruz. İlk seferberlikte bu hedefin yarısını gerçekleştirmiş olmamızdan aldığımız cesaretle, bu kez ikinci çağrımızı yapmaktayız. PardusWiki’ye yapacağınız katkıların, Pardus’a ve Türkiye’de özgür yazılıma verebileceğiniz en önemli katkılardan biri olacağını tekrar vurgulayalım.

Henüz Oluşturulmamış Maddeler

Aşağıda hazırlamış olduğumuz listeden katkı verebileceğiniz maddeleri seçip, üzerine tıklayarak yazmaya başlayabilirsiniz. Pardus ve diğer özgür yazılım projeleri için hayati önem taşıyan PardusWiki‘ye tüm kullanıcılarımızı davet ediyoruz.

Ayarlar

Geliştirme

Ofis

Sistem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir